Vedkyňa Diana Bishopová si počas výskumu v oxfordskej Bodleianskej knižnici nevedomky vyžiada zakliaty alchymistický rukopis. Diana pochádza zo starobylého, významného čarodejníckeho rodu, no sama nechce mať nič spoločné s čarodejníctvom, zanevrela naň po smrti svojich rodičov. Preto po zbežnom nahliadnutí a pár poznámkach vráti knihu do skladu. Jej objav však spôsobí nebývalý rozruch vo svete bytostí a do knižnice sa nahrnie horda démonov, čarodejníc a upírov. Diana totiž náhodou natrafila na žiadaný, stáročia stratený poklad – a je jediná, ktorej sa podarilo prelomiť jeho zaklínadlo.

Debutujúca spisovateľka Deborah Harknessová napísala fascinujúcu knihu s prvkami histórie a mágie, romantiky i napätia. Diana je odvážna hrdinka, ktorá nájde rovnocenného partnera v úctyhodnom upírovi Matthewovi Clairmontovi. Ich spojenectvo postupne prerastie do intímneho vzťahu, porušujúceho dávne tabu. Bytosti sa nesmú medzi sebou sobášiť, aby neoslabili svoju moc, inak ich neminie krutý trest… Ako mu uniknúť a pritom sa pokúsiť o odhalenie tajomstva rukopisu, ktorý na svojich stranách sľubuje kľúče k poznaniu záhadnej minulosti aj neistej budúcnosti?
Z anglického originálu A Discovery of Witches (Viking, USA) preložil Martin Štulrajter.
Ukážka z textu:
Rozhodla som sa: budem sa správať ako seriózna vedkyňa a s Ashmolom 782 budem zaobchádzať ako s bežným rukopisom. Nebudem si všímať horiace končeky prstov, zvláštny pach knihy a jednoducho opíšem jej obsah. Potom sa rozhodnem, s profesionálnou nestrannosťou, či je dosť sľubná a oplatí sa ju skúmať dlhšie. Napriek tomu sa mi chveli prsty, keď som rozopínala malé mosadzné spony.
Rukopis vydal jemný povzdych.
Rýchlym pohľadom ponad plece som sa uistila, či je miestnosť stále prázdna. Jediný ďalší zvuk v čitárni bol hlasný tikot hodín.
Usúdila som, že radšej nezaznamenám „kniha si vzdychla”, zapla som laptop a otvorila nový súbor. Táto dôverne známa úloha – ktorú som vykonala už sto- alebo tisíckrát – bola rovnako upokojujúca ako úhľadné značky na mojom zozname. Zapísala som názov rukopisu, jeho číslo a odkopírovala jeho titul z katalógového opisu. Pozrela som si jeho veľkosť, väzbu a obidve som podrobne opísala.

Zostávalo ho už iba otvoriť.
Aj napriek uvoľneným sponám bolo ťažké nadvihnúť obálku, akoby bola prilepená k stranám pod ňou. Zanadávala som popod nos, na okamih som na ňu priložila otvorenú dlaň a dúfala, že Ashmole 782 jednoducho potreboval šancu spoznať ma. Položiť ruku zhora na knihu vlastne nebola celkom mágia. Zasvrbela ma dlaň, rovnako ako ma svrbela pokožka, keď sa na mňa pozrela čarodejnica, a napätie z rukopisu zmizlo. Potom sa už obálka obrátila ľahko.

Ikar

Hay f’rmacos opciones. Ciertos medicamentos se utilizan generalmente para tratar diversos tipos de infecciones bacterianas, como la amigdalitis e infecciones de la nariz. Hoy en da, hay algunos asuntos en los que hay que pensar mas informacion. Tal vez ya has odo algo al respecto. Los f’rmaco es adecuado para la disfunci髇 erctil? Usted puede haber odo hablar de . Otra cuesti髇 que debemos discutir es . Los signos de las enfermedades sexuales en los gente incluyen la imposibilidad de mantener ereccion suficiente para el funcionamiento sexual. No importa qu tratamiento de la violacion de la funcion erctil un persona decide en ltima instancia, los expertos dicen que es importante evitar el consumo excesivo de alcohol.